Przeskocz do:

Apple Blog.pl

11.02
2009
19:41
ABlip 0.9.3 dostępny

Nie zanudzam czytelników Apple Blog informacjami o każdej aktualizacji programu ABlip, bo zainteresowani dostają aktualizacje automatycznie. Jednak automatyczne aktualizacje nie działały dobrze od pierwszej wersji, więc dziś przypomnę o najnowszej wersji programu.

W ABlip w wersji 0.9.3 wprowadziliśmy sporą liczbę zmian i poprawek. M. in. pojawiły się: długo oczekiwany przycisk zamykania okna, więcej skrótów klawiaturowych, rozbudowane i uzupełnione pozycje w menu czy automatyczne uzupełnianie loginów poprzedzonych znakiem daszka ‚^’.

Najnowsza wersja ma już sprawnie działający system aktualizacji, więc jeśli ktoś ostał się 0.9 lub 0.9.1, proszę ostatni raz pobrać plik z programem ze strony. Później w celu aktualizacji wystarczy wybrać menu ABlip i pozycję „Sprawdź aktualizacje…”.

Changelog programu i pliki z wersjami znajdziecie na stronie ablip.pl.

Równocześnie powiększyła się nieco liczba osób, które przyczyniły się do wydania programu. Obecnie są to: Dawid Bury (kod, testy, człowiek orkiestra przy tym projekcie :)), Piotrek Tomczewski (design), Paweł Krupski (nie wiem czy wspominałem wcześniej – ikona!), Grzesiek Wilk (tłumaczenie systemu aktualizacji), Tomek Orzechowski (domena) oraz wszystkie osoby wysyłające maile i piszące na tagu #ablip, którym jeszcze raz serdecznie dziękuję :)

3 komentarzy do tego tekstu

  1. Paweł Kadysz

    Jest dużo lepiej, czcionka czytelniejsza, chociaż chciałbym (i pewnie nie tylko ja), żeby jej wielkość można było ustawić w preferencjach. Czekam też na możliwość wyłączenia przezroczystości. Jakbyście dali możliwość ingerencji w design (kolor tła, krój, rozmiar i kolor czcionki – takie podstawy) to byłbym wniebowzięty (;

  2. ephp.pl

    Pobrane, zainstalowane… W sumie all ok :) Brakuje jeszcze paru rzeczy, ale to w sumie drobnostki… Z początku nie spodobało mi się powiększenie czcionki, ale po dłuższym używaniu stwierdziłem, że jest ok :) Zobaczymy co przyniosą next wersje :)

  3. BS

    wersja 0.9.2 byla bardziej stabilna, nowa potrafi sie „zawiesic” i nie odswieza kokpitu – ale moze to wynik problemow z samym blip.pl?