Przeskocz do:

Apple Blog.pl

12.10
2009
14:31
Adobe ponownie uruchamia program studencki w Polsce

W zeszłym tygodniu ((Sorry za mały ruch na blogu, kuruję się szybko, aby do was wrócić.)) Adobe uruchomiło w Polsce swój program studencki. W ramach programu można wybrać spośród pięciu pakietów oprogramowania, które zostały przecenione do 80%. Mowa o:

 • Web Premium (w rekomendowanej cenie detalicznej 249 euro netto)
 • Design Premium (w rekomendowanej cenie detalicznej 299 euro netto)
 • Design Standard (w rekomendowanej cenie detalicznej 199 euro netto)
 • Master Collection (w rekomendowanej cenie detalicznej 499 euro netto; jest to wersja hybrydowa, niektóre programy pakietu w wersji angielskiej)
 • Photoshop Extended (w rekomendowanej cenie detalicznej 169 euro netto)

Programy są w polskiej wersji językowej, jeśli taka jest dostępna. Oprogramowanie będzie dostępne w ramach programu studenckiego Adobe adresowanego do wszystkich osób posiadających ważne legitymacje akredytowanych szkół wyższych.

Celem Programu jest umożliwienie młodym ludziom dogłębnego poznania powszechnie wykorzystywanych programów graficznych, jak również programów do tworzenia materiałów wideo i audio niezbędnych w ich przyszłej pracy zawodowej. W paczkach nie ma papierowych instrukcji, a wszystkie materiały znajdują się na dołączonych płytach DVD. (Szczerze nie wiem czy do np. Master Collection dalej dodawane są książki.)

Więcej informacji na temat Programu Studenckiego Adobe znajdziecie na stronie internetowej.

Adobe uruchomiło kilka lat temu program studencki w Polsce, ale nie był wielkim sukcesem. Zaczęło się od uruchomienia programu, gdzie można było kupić CS3 Design Premium za 300zł. Dosłownie chwilę później Adobe anulowało wszystkie zamówienia i zwróciło kasę kupującym (oczywiście nie bezpośrednio, ale przez sklepy prowadzące sprzedaż). Szybkie śledztwo przeprowadzone przez jednego z czytelników Apple Blog wykazało, że program ma wrócić do Polski… we wrześniu 2008, ale jednocześnie można zamówić pakiety za granicą. Program opisany w tym wpisie, z rocznym opóźnieniem trafia do Polski właśnie z zachodnimi cenami.

Komu z was udało się kupić pakiet rok temu? Co myślicie o nowych cenach?

11 komentarzy do tego tekstu

 1. macnow

  169 euro (719 zł wg dzisiejszego kursu) za Photoshopa… imo studentom do nauki to Adobe powinien za darmo rozdawać programy, aby je polubili i zakupili po studiach do pracy. Inna sprawa jest taka, że obecnie wykładowcy na laborkach z grafiki komputerowej zadają studentom prace zaliczeniowe do wykonania w Photoshopie i 100% studentów ściągna piraty, aby zaliczyć przedmiot.

 2. Pobe

  Imponująco studenckie ceny. Szczerze jestem ciekaw jaka będzie skuteczność – ilość zamówionych pakietów w porównaniu z poprzednim programem studenckim.

 3. Marcin

  Ceny tragedia – wersje edukacyjne powinny być albo bardzo tanie albo za darmo na uczelniach, tak jak to jest z Microsoft’em – który większość swoich produktów oferuje studentom za darmo.

 4. renczus

  Może przynajmniej będzie łatwiej przekonać swoją uczelnię, żeby wspomogła. Zawsze łatwiej starać się o 170 euro niż o 816

 5. tadekk

  wow, ceny skoczyly ladnie – pamietam ze ja kupilem studenckiego cs3 extended za 176 ale zlotych :)

 6. Paweł Krefta

  IMHO tylko bardzooooo bogaty student kupi software za 719 zlotych aby robic w nim zaliczenia ;)

 7. svistakk

  ” Zaczęło się od uruchomienia programu, gdzie można było kupić CS3 Design Premium za 300zł. Dosłownie chwilę później Adobe anulowało wszystkie zamówienia i zwróciło kasę kupującym (oczywiście nie bezpośrednio, ale przez sklepy prowadzące sprzedaż). ” – ktoś tu troszkę poszedł w sensację…

  Wyglądało to tak, że zmieniono zasady licencji – początkowo miała funkcjonować również po zakończeniu przez kupującego studiów – oczywiście tylko do zastosowań niekomercyjnych. Potem ogłoszono nagle, już po rozpoczęciu sprzedaży, że po zakończeniu studiów będzie po frytkach – program należy odinstalować i wyrzucić (bo odsprzedać nie wolno). Dlatego sklepy zaczęły pytać kupujących, czy ze względu na znaczącą zmianę własności towaru potwierdzają zamówienie – tak było w moim przypadku. Zrezygnowałem. Potem nagle Adobe po fali maili od wkurzonych ludzi (również studentów zaocznych, którzy zostali w pierwszej fazie programu potraktowani jakby nie byli studentami) postanowiło jednak zachować stary tryb licencjonowania, ale nie wprowadzać do obrotu kolejnych sztuk oprogramowania i ogłosiło, że pewnego pięknego dnia ruszy nowy program…

  Więc nie było nagle wielkiego wycofywania i zwracania kasy i anulowania zamówień, o czym świadczy niemała liczba ucieszonych użytkowników, którzy nie anulowali swoich zamówień i mają coś na kształt Adobe Home Edition ;)

 8. Błażej

  Ja kupiłem Design Standard na Cortlandzie i czekam na realizację :)

 9. jjelement

  Ceny okej ale dalej za wysokie zwlaszcza ze np jako student dostane licencje na solid works , pomijajac te zwiazane z domena edu …. tylko jeszcze miec windowsa i bedzie fajnie :D , ale ten solid to zasluga raczej sprawnej struktury informatykow jaka dziala u mnie.

 10. iIzka

  za drogo jak dla mnie, w poprzednim programie, to były ceny studenckie. teraz może i to są ceny dla studenta, ale nie w Polsce :/ Rezygnuje :( A szkoda. Za 500zł,to jeszcze, ale nie ponad 800zł, jak to narzucił Cortland.

 11. Edi

  Jak kogoś stać na studiowanie grafiki komputerowej to i na takie ceny.