Przeskocz do:

Apple Blog.pl

9.10
2009
12:00
Apple poprawia kilka denerwujących błędów w iPhone OS 3.1.2

Apple wydało aktualizację do oprogramowania iPhone oraz iPoda touch. Ważąca 250MB aktualizacja czeka na was w iTunes po podpięciu urządzenia.

Po naprawie telefon powinien szybciej łączyć się z siecią, nie wieszać się podczas streamownia video oraz – co odczuło kilku moich znajomych – powinien włączać się zawsze z „drzemki”. Aktualizacja prawdopodobnie również popsuje wasze jailbreakowane telefony, więc jeśli kupujecie poza oficjalnym kanałem dystrybucji, możecie chcieć się wstrzymać z klikaniem przycisku „aktualizuj”.

Aktualizacja jest na tyle duża, że za naszymi plecami Apple może łatać kilka poważniejszych błędów, do których ciężej się przyznać: jak np. przegrzewająca się bateria po ostatnich aktualizacjach, czy problemy z lokalnymi operatorami komórkowymi, kiedy telefon podróżuje po świecie.

Dajcie znać w komentarzach, czy wszystko poszło gładko z 3.1.2.

25 komentarzy do tego tekstu

 1. Paweł Opydo

  Wszystko poszło gładko a telefon od aktualizacji zapieprza jak głupi ;) Skończyły się zamuły przy odpalaniu niektórych aplikacji, przycinające się animacje itd.

 2. sebapple

  Wszytko OK, na razie telefon nie zacina się i działa w miarę szybko jeżeli porównywać aktualizacje do wcześniejszych wersji OS.

 3. MiDaList

  U mnie gładko poszło. Wszystko śmiga.

 4. Tomasz Orzechowski

  U mnie też wszystko OK. :)

 5. adam187

  U mnie posypało się coś ale po restore jest ok.

 6. Szymon

  Czy przy upgrade do 3.1 też wam zniknął Internet Tethering? Znalazłem sporo wpisów osób które spotkał ten sam los co mnie (nie ma w ogóle takiej opcji w Preferences, zniknęła na moich oczach). Nie znalazłem rozwiązania problemu. Dam znać czy 3.1.2 pomaga.

 7. Szymon

  Nie pomaga :/

 8. kozjar

  :: teraz funkcje Tethering’u można uaktywnić u swojego operatora na życzenie, w przypadku ERY wystarczy tel. do konsultanta z B.O.A Co do Orange, to jeszcze miesiąc temu miałem u nich abonament i przy sofcie 3.1 funkcja cały czas była aktywna. Obecnie przeniosłem numer do ERY i na tą chwilę nie wiem czy w Orange sytuacja nie uległa zmianie. Pozdr.

 9. b4it

  Paweł, zastanawiałeś się jak brzmi i jak można rozumieć ten tytuł? „Apple poprawia kilka denerwujących błędów w iPhone OS 3.1.2″ oznacza, że błędy były w iPhone OS 3.1.2 i Apple właśnie je poprawiło.

 10. Łukasz

  W playu nic o tym nie wiedzą, ciekawe czy da sie jakoś to aktywować – w końcu kupiłem telefon za pełna kwotę :)

 11. Jakubat

  Jak na razie wszystko ok :)

 12. Bartek

  Telefon jak na razie działa bezproblemowo, a co do tetheringu to w orange nie znikł i jest od początku :)

 13. kozjar

  :: reasumując: Tethering jest i ma się dobrze w sieciach operatorów, którzy podpisali umowę z Apple i są uprawnieni do sprzedaży iPhone’ów. Uprawnieni, a co za tym idzie przygotowani na ich obsługę. Plus i Play jeszcze nie dorośli do tego :P

 14. Rafał Piekarski

  @kozjar A można jakoś inaczej aktywować tethering w Plusie? Jakimś configiem albo inaczej? Kiedyś był plik .mobileconfig do ściągnięcia prze mail.app.

  Znacie jakieś możliwości?

 15. kozjar

  W temacie Plusa, to sam bym się chętnie dowiedział. Moja piękna ma iPhone’a w Plusie i ubolewa z braku tetheringu,

 16. Szymon

  Ja mam numer Plusa przeniesiony do PTC. Spróbuję dzwonić do BOKu ale na 100% wiążę zniknięcie tetheringu z updatem OS więc nie do końca wierzę w sukces.

 17. Krystian

  Aktualizacja jest na tyle duża, że za naszymi plecami Apple może łatać kilka poważniejszych błędów

  To nie jest aktualizacja bo coś takiego nie występuje w iPhoneOS, to jest za każdym razem pełne oprogramowanie ściągane i wgrywane do telefonu.

 18. Przemek28

  200MB…? Tyle to mają SP do Windowsa XP, a tu „update” do telefonu….

 19. oaks

  Oczywiście, że te 240, czy 300 MB to cały system.
  Za każdym razem ściąga się cały system.

 20. velchinaski

  Ja tam nie widzę różnicy działania czekam tylko blackra1n ;)

 21. Mirx

  Zupełnie nie rozumiem, czemu w większości telefonów proste do osiągnięcia rzeczy w iPhonie urastają do rangi problemów. Telefon tak w ogóle jest świetny. Wszystkie HTC, LG wyprzedza o epokę. iPhone-a kupiłem w Erze. Tak jak chyba wszystkie telefony u tego operatora, nie ma simlocka. Ostatnio mordowałem się z MMS-ami. Wydzwaniałem po helpdeskach. Standardowe odpowiedzi to zrestartować telefon, albo wyzerować i przywrócić z backupu. W salonie Ery oczywiście też sobie nie mogli poradzić, więc odsyłali do serwisu. Słowem bezkres niekompetencji. W końcu usiadłem do Googla, przez iTunes-a wgrałem poprawioną konfigurację, co odblokowało pozycję menu „Dane przez sieć komórkową”. MMS-y zaczęły działać. Tethering oczywiście dla równowagi przestał. Update 3.1.2 sytuacji nie poprawił. Jestem pewien, że po godzinnej zabawie z Googlem, iPhone Configuration Utility ew. iTunes, znowu miałbym MMS-y i tethering. Pytanie tylko, czy naprawdę musi to być tak skomplikowane?

 22. kozjar

  Mirx: nie mam pojęcia o czym piszesz?

  iPhone’a używam od dwóch lat, generalnie i 3G i 3GS. Sieci też dwie, Orange, Era. Zawsze wszystko mi działało w defaulcie. Bez żadnych kombinacji. Od kiedy soft pozwala na obsługę MMS – usługa działa, to samo tyczy się tethering’u.

 23. Jaromir

  Zawsze mnie zastanawia dla czego tak się podniecacie wielkością pliku.
  To nie są aktualizacje (w tym pliku) a cały system „do nowa”. Nie jak w Mac OS na Maczkach (updaty z SU czy Combo) tylko cała skompresowana zawartość „firmwaru”. W zasadzie to się nie instaluje a „ładuje i zapisuje”, coś jak odtworzenie systemy za pomocą CCC – gotowego do pracy.
  Dla tego zawsze jest „duża” a przyrost lub zmniejszenie wielkości to tylko sprawa dodanych lub zoptymalizowanych funkcji i/lub programów.

 24. Darek

  U mnie po tej aktualizacji wysypalo sie totalnie wi-fi
  Czekam na nastepna aktualizacje od apple’a bo probowalem juz wszystkiego.
  Czytalem na blogu Dev team ze jest to jakis bug apple’a I narazie nie ma na to rozwiazania.
  W lzejszych przypadkach pomaga resetowanie ustawien sieci lub „set up new iPhone” po przywracaniu do ustawien fabrycznych.


Strony, które pisały o tym tekście

 1. blog.fotogenia.info » iPhone 3.1.2

  […] wiecie, kilka dni temu pojawił się nowy soft dla iPhona (3.1.2) a dziś iPhone DevTeam upublicznił narzędzie do jego odblokowywania. Właściwie nic się […]