Przeskocz do:

Apple Blog.pl

12.11
2009
9:12
Czteropalczaste gesty w Magic Mouse

Tomek Fedoruk podesłał link do narzędzia o nazwie BetterTouchTool. Jeśli się nie mylę, to już druga wersja alternatywnego sterownika dla Magic Mouse, która pozwala na modyfikacje zachowania nowego gryzonia Apple.

(c) bettertouchtool

Dzięki BetterTouchTool można uruchomić m. in. dwu, trzy a nawet czteropalczaste gesty po powierzchni Magic Mouse i przyporządkować im dowolny skrót klawiszowy lub akcję. Dostępna jest nawet opcja „kliknięcia trzema palcami”.

BetterTouchTool pobierzecie ze strony autora Andreasa Hegenberg. Program jest darmowy, ale używacie go na własną odpowiedzialność.

12 komentarzy do tego tekstu

 1. Lucy

  super! Magic mouse staje sie coraz bardziej magic :)
  „magic moments…” :)

 2. ish

  Jej, to znaczy ze wreszcie bede mogl miec alt+cmd+h jako gest :)

 3. redviking

  A probowal ktos czy da sie zrobic cos podobnego do sciskania bokow jak w Mighty zeby wywolac expose?

 4. Paweł Nowak

  @redviking myślę, że jeszcze minie kilka lat zanim za pomocą oprogramowania będziemy w stanie modyfikować fizyczne zachowanie urządzeń, w tym wypadku BRAK przycisków po bokach Magic Mouse.

 5. iSeb

  No fajnie fajnie, tylko niech sobie ktoś spróbuje śmignąć po Magic Mouse czterema palcami. Od razu trzeba drugą ręką łapać gryzonia, żeby nie spadł z biurka ;-)

 6. Bartek

  A jest jakiś programik do edycji wielodotykowych gestów na gładziku? Np. trzy palce = nowa karta w w Firefoksie.

 7. Haro

  Ja uzywam multiclutch, ale w.w program tez ma taka funkcjonalnosc

 8. trotyl

  Program jest wysmienity! na to wlasnie czekalem! Expose wrocilo :-)

  Ciekawe kiedy Apple wyda stosowna latke zeby mozna bylo to zmieniac w preferencjach oryginalnych.

 9. radeksoftdj

  Wydaje mi się, że wiele osób chciało by mieć dodatkowy gładzik przy stacjonarnych makach niż nową dotykową mysz. Przez co obie rzeczy są nie potrzebnie porównywane. Dotykowa mysz to nie gładzik. Jak potraficie trzymać mysz, a jednocześnie wykonywać gest 4 palcami?

 10. iSeb

  @radeksoftdj: Właśnie dlatego tak napisałem o tym uciekaniu myszki z biurka. Wogóle to jakoś nie jestem za bardzo przekonany do tych wszystkich gestów. Wiadomo, że dwoma palcami czy nawet trzema jakieś dodatkowe funkcje można uruchamiać, ale już kombinowanie z większą ilością to trochę przesada. Potem trzeba będzie podręczniki pisać i trzymać na biurku obok komputera, żeby zapamiętać te wszystkie wygibasy: dwa razy palcem w prawo, trzema palcami w lewo, polizać spację, usiąść na F7 i się nam iTunes uruchomi ;-)

 11. Bartek

  Jesli tylko Medżik Małs traktuje jak myszke jest fantastyczna,


Strony, które pisały o tym tekście

 1. blog.fotogenia.info » Mysi czarodziej

  […] nowa mysz Apple oprócz zachwytów wzbudziła też wiele kontrowersji. Kilka dni temu pojawił się pierwszy nieoficjalny sterownik dla Magic Mouse czas więc najwyższy na kolejne. MouseWizard to wprawdzie płatna aplikacja ale oferuje dużo […]