Przeskocz do:

Apple Blog.pl

1.10
2008
13:49
Faqt – polski program do fakturowania na Maka dostępny

Dostałem właśnie informację, że program Faqt, opisywany już na Apple Blog w maju, doczekał się finalnej wersji.

Posłużę się opisem ze strony Faqt:

Program obsługuje wiele numeracji (z zerowaniem miesięcznym i rocznym), automatyczne uzupełnianie danych zależnie od wybranej numeracji, duplikowanie faktur i rachunków (w tym ze zmianą rodzaju numeracji), kopiowanie faktur proforma na dokumenty księgowe, drukowanie własnego loga firmy, proste sprawdzanie poprawności dat i informacji zawartych na fakturze. Dodatkowo program ułatwia kontrolę płatności klientów i drukuje zestawienia faktur.

Program jest stworzony w FileMakerze, działa na Intelach i PowerPC. Dla aktywnych betatestrów program kosztuje 30zł. Dla wszystkich pozostałych cena została ustalona na poziomie 99zł.

Faqt może nie plasuje się najwyżej w rankingu „eye candy”, ale jest, działa i mówi do nas po polsku :)

12 komentarzy do tego tekstu

 1. Luke

  Gdyby tak całą obsługę działalności gospodarczej oferował to bym kupił ale same faktury… szkoda kasy

 2. Wojtek

  Wszystko zależy ile faktur wystawiamy w miesiącu. Jeśli kilka – kilkanaście – wystarczy nam z powodzeniem np. Numbers (osobiście go używam i bardzo sobie chwalę). 99 zł to sporo jak za program tylko do fakturowania.

 3. Daniel

  Czy w ogóle istnieje jakiś program jednocześnie do wystawiania faktur oraz KPiR na Maka?

  Pozdrawiam

 4. rzmota

  nie bede robił reklamy podająć linka ale infakt jako webowa aplikacja chyba bije na łeb na szyje ;-)

 5. Paweł Nowak

  Ale nie każdy lubi mieć webowe rozwiązania. Spytaj np. mojego ojca :)

 6. MACiek

  wg. mnie cena jest wysoka :(

 7. darek

  Świetnie wiedzieć, że coraz więcej ludzi zaczyna programować pod maci, nie sądzę jednak, że to przyśpieszy ekspansje apple-a w polskich firmach

 8. Marek Kujawa

  Nie jest drogi. Wystarczy porównać z cenami tego typu programów dla win (gdzie jest ich cała masa). Porównywalny funkcjonalnie jest np. mikrosubiekt, a kosztuje ponad 180zł…
  Oczywiście, jak to napisał @Wojtek powyżej, wszystko zależy od potrzeb. Ja dotychczas używałem prostego arkusza z formułami i wystarczało, ale docelowo chętnie się przesiądę na rozwiązanie dedykowane. ;-)

 9. Adler

  Nie mówcie że dla kogoś kto prowadzi działalność to 99 PLN jest dużo, zabawne biznesy prowadzicie… Acha i jak byk pisze że program służy do wystawiania faktur VAT i rachunków, prowadzenia kartotek towarów i usług oraz kontrahentów. NIe wiem o co wam kaman, może lepiej zasięgnijcie rady u swoich księgowych :)

 10. Piotrek

  GUI tego programu to tragedia. To samo dotyczy strony internetowej.

 11. Piotrek

  Program wygląda jak wczesna beta studenta 2 roku informatyki zaocznej. Jeśli ktoś sprzedaje program, powinien go najpierw dopracować. BTW tak to się robi na zachodzie: http://www.billingsapp.com i kosztuje $40.
  Popieram ideę pisania polskich programów na maki jednak Faqt to niestety kompletna amatorszczyzna…


Strony, które pisały o tym tekście

 1. Faqt - polski program do faktur na Maca - Applemania.pl

  […] Appleblog.pl informuje, że pojawił się na polskim rynku pierwszy program do wystawiania faktur VAT i prowadzenia kartotek towarów o nazwie Faqt. Do tej pory nie bardzo dało się korzystać z systemu operacyjnego OSX w tego typu celach. Może teraz Maki pojawią się w sklepach w zupełnie innej roli? […]