Przeskocz do:

Apple Blog.pl

2.06
2010
11:00
Google sugeruje Maki lub Linuksy, pracownicy wybierają głównie Maki

Ze względów bezpieczeństwa Google wyklucza od kilku dni używanie w firmie komputerów z Windowsem na pokładzie. Pracownicy zostali postawieni przed wyborem między Makami lub PCtami z Linuksem.

Na Niebezpieczniku można było przeczytać za to ciekawe zdanie wczoraj:

Jeden z pracowników Google twierdzi, że zakaz korzystania z Windowsa dotknie mniej osób niż gdyby zakazano np. Mac OS X. Czyżby w Google było mniej komputerów z Windowsem na pokładzie niż z innymi systemami operacyjnymi?

Miło.

7 komentarzy do tego tekstu

 1. wilduser

  Nie tak miło – Microsoft do tej pory był firmą która najwięcej miała … macintoshy

 2. lpociask

  Ja też stawiam na Apple w firmie niestety słabo mi idze przekonywanie kierownictwa ;) – choć paru adminów już zaraziłem …

 3. hendryk

  Jeżeli poszukajsz na youtube filmów z siedziby Google to zobaczysz, że więcej tam jabłuszek z wielkimi monitorami niż PC. ;)

 4. ivar

  Ze względów bezpieczeństwa to trzeba było lepiej zrobić jakieś szkolenie dla pracowników. Ani Windows nie jest bardziej dziurawy niż inne systemy, ani Mac OS nie jest całkowicie bezpieczny – po prostu ze względu na jego „niszowość” nie wzbudzał on przez długi czas większego zainteresowania hakerów.

 5. marian

  Prawda jest taka, ze google chce „podlizac” Jobsowi.

 6. zen

  Powiem szczerze, że wszyscy googlerski, których znam uzywają jabłek. Ruch Google był tylko i wyłącznie usankcjonowaniem status quo

 7. Edi

  @hendryk – ja tam widzę prawie same Delle z Ubuntu i Red Hatem.