Przeskocz do:

Apple Blog.pl

28.01
2009
11:53
iLife '09 trafia do klientów, iMovie '06 znika z sieci

iLife ’09 zaczyna właśnie trafiać do klientów, którzy zamówili go tuż po premierze na początku tego miesiąca. W Polsce nie wiadomo kiedy płytki pojawią się dokładnie, jednak 5 lutego zaplanowana jest konferencja prasowa Apple Poland, na której zaprezentowane zostaną nowości z Macworld Expo. Można spodziewać się, że minie niewiele czasu zanim znajdziemy najnowszy iPakiet na sklepowych półkach.

Jednocześnie Apple wycofało możliwość pobierania programu iMovie z pakietu iLife ’06. Plik .dmg pojawił się na specjalnej stronie po premierze iMovie ’08. Teraz, wraz z premierą rozbudowanego iMovie „nowego rodzaju”, Apple usuwa starsza wersję.

Z komentarzy: czytelnik alfagta w komentarzach podał link z Mac Rumors bezpośrednio do pliku z iMovie ’06. Jeśli ktoś chce, warto od razu go pobrać, bo raczej szybko zniknie. Plik ma 154MB.

Przewodnik po nowościach

Apple zamieściło przewodniki po iPhoto oraz iMovie prezentujące nowości w wersji ’09. Tutaj natomiast znajdziecie test funkcji stabilizującej nagranie video.

10 komentarzy do tego tekstu

 1. michal

  ja dostałem wczoraj jest super. Rozpoznawanie twarzy działa super. Trochę gorzej z places.

 2. MACiek

  czy pakiet iLife, a dokładniej iPhoto ’09 jest w polskiej wersji językowej ???

 3. Paweł Nowak

  Tak.

 4. alfagta

  Places działają super! Co prawda Katowice trzeba dodawać manualnie, ale tak to jest bardzo dobrze:)

  Co do iMovie ’06 to Apple nie do końca je usunęło ze swoich serwerów:)

  http://www.macrumors.com/c.php?u=http%3A%2F%2Fsupportdownload.apple.com%2Fdownload.info.apple.com%2FApple_Support_Area%2FApple_Software_Updates%2FMac_OS_X%2Fdownloads%2F061-3532.20070807.nq3ER%2FiMovieHD6.dmg&t=1233155702

 5. martig

  Nowy pakiet iLife’09 rządzi! Rozpoznawanie twarzy działa bardzo fajnie natomiast z miejscami trzeba poczekać aż zaczną wychodzić aparaty z gps bo w tej chwili to tylko iPhone 3G i Nikon P6000. Super wyglądają też nowe pokazy slajdów.

 6. Andrzej

  Można gdzieś w Polsce go dostać „od ręki”? A może już gdzieś mają paczkę z iWorkiem i Leosiem?

 7. Lutecki

  Mam już iLife 09 i iWork 09. Od dziś można dostać w Polsce.

 8. Mati

  nauka gry dziala calkiem fajnie w garageband. Sa dostepne tylko lekcje podstawowe za darmo, a artystami jest dostepny tylko w USA. jedyny minus jaki narazie widze ze ich „tuner” do gitary nie dziala najlepiej z wbudowanego glosniczka, ale to nie wina mikrofonu bo znam programy co lepiej dzialaja do strojenia wiec miejmy nadzieje ze naprawia ten problem ;)

 9. iSeb

  Z tego co pamietam to te przewodniki na stronie Apple byly dostepne wkrotce po premierze iLife (po prezentacji).


Strony, które pisały o tym tekście

 1. blog.fotogenia.info » iLife ‘09

  […] recenzje całego pakietu. Jednak, zanim przeczytacie – z okazji nadchodzącej wielkimi krokami polskiej premiery – wszystkie te nieuniknione i niezbędne zachwyty, chciałbym tylko napisać dwa słowa na temat […]