Przeskocz do:

Apple Blog.pl

16.09
2009
8:00
iPhone 3.1 idealnym telefonem dla osób z dysfunkcją wzroku czy słuchu

Apple opublikowało na swojej stronie internetowej film prezentujący możliwości najnowszego iPhone 3GS po kątem osób niepełnosprawnych. Według tego, co widać na filmie, iPhone może być całkiem wygodnie obsługiwany przez osoby niewidzące, niedowidzące lub posiadające wadę słuchu (dzięki włączeniu dźwięku mono w obu słuchawkach).

(c) Apple

Możliwości telefonu są ogromne w tej dziedzinie, sam jestem po wrażeniem tego co zobaczyłem. Nie wiem czy inne telefony mają podobne opcje wbudowane fabrycznie, a jeśli tak, to czy udostępniają je dla całego systemu i wszystkich swoich aplikacji. Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach.

Film zobaczycie na angielskiej stronie, a po polsku możecie przeczytać te same teksty po Polsku tutaj.

6 komentarzy do tego tekstu

 1. mratajczak

  Wsłuchajcie się w wypowiadaną przez syntezator godzinę w momencie przygotowywania odpowiedzi na mail :) zwróćcie uwagę na stałą i wszędzie obecną (video, ulotki) godzinę w pasku statusbar „9:42 AM” :)

 2. mratajczak

  Chodzi mi o kontekst zdania :) wypowiedziane jest tak jakby odpowiedź była przygotowana o podanej przez syntezator godzinie ;)

 3. Robert

  Na rynku nie istnieje obecnie żaden telefon, który w takim stopniu byłby dostępny dla niewidomych i niedowidzących już w chwili wyjęcia go z pudełka. Niektóre nokie podają godzinę lub odczytują wiadomości e-mail/sms. Są i takie, które udźwiękawia się prawie całkowicie instalując dodatkowy soft (jakieś 1000-1200 pln) – warunek – Symbian.

 4. wilduser

  taa, inne mają klawiatury…

 5. Chajec

  Nie długo ludzie bez rąk bedą mogły dzwonic i pisać smsy na iphone.

 6. andig

  No trzeba przyznać, coś niesamowitego, też jestem zaskoczony :).

  Chajec: Już się nie mogę doczekać tych czasów :P.