Przeskocz do:

Apple Blog.pl

27.05
2010
10:25
Microsoft Office 2011 będzie miał polski słownik fabrycznie (zdjęcia)

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć zrzuty z nadchodzącego pakietu Office 2011 for Mac od Microsoftu. Jak widać polski słownik jest dodany do programu fabrycznie, co w końcu położy kres wszelkim dziwnym zabiegom, jak dokupywanie słownika osobno ((W cenie połowy samego Office…)) czy modyfikowanie plików z internetu.

office-pl-27-102032.jpg

office-pl-2-27-102145.jpg

Będzie dostępny także polski Tezarus, więc jeśli zabraknie wam kiedyś słów, także w Office 2011 będzie się można wspomóc zamiennikami…

office-pl-3-27-102404.jpg

Na razie brak informacji, czy sam program może być po polsku, ale zadałem to pytanie i czekam na odpowiedź.

Informacja z wiarygodnego źródła.

Aktualizacja: od mojego źródła dowiedziałem się, że bety są rozprowadzane tylko w j. angielskim, jednak w międzyczasie napisał do mnie czytelnik, Marek Dębowski:

Chciałbym potwierdzić, że Office 2011 będzie po polsku. Zadałem już to pytanie Microsoftowi i oto ich odpowiedź:

Szanowny Panie,Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

Następna wersja pakietu Mac Office 2011 będzie dostępna w języku polskim z pełnym interfejsem – nie tylko ze słownikiem.
Premiera polskiej wersji jest planowana w listopadzie 2010.

Z poważaniem,
Justyna **
Centrum Obsługi Klienta Microsoft

14 komentarzy do tego tekstu

 1. vinci

  Ja mam nadzieję, że wydajność poprawili bo Office na Windowsie chodzi super szybko a na Macu muli niemiłosiernie ;)

 2. marek

  A ja tam wolę iWork :)

 3. jakjajaknieja

  wszyscy kupują office’a a i tak 90 procentom z nich wystarczył by w zupełności darmowy open office o takiej samej funkcjonalności :)

 4. lookash

  Takie gadanie. Ale w zadnym wypadku nie ma on 100% kompatybilności. Otwieram w OO plik z moja inżynierką w Office i co? Co jakiś czas jakieś kwiatki i buble. Tak samo prezentacje. Podarowałem sobie używanie tego pakietu. Ja czekam na 2011 i chce 100% kompatybilnosc.

 5. yeld

  Ten Office (beta) już ma polski słownik. Wprawdzie narobiłem się, żeby ustalić, jak się go zmienia, bo dość namotali w opcjach, ale udało się.

 6. Marcin

  A może dodadzą do pakietu MS Projecta lub Publishera? Może coś o tym słyszeliście? Szczególnie Project to utrapienie. Wyklucza maki w zastosowaniach związanych z profesjonalnym zarządzaniem projektami.

 7. sus

  Office 2008 na Mac mi niestety otworzył inaczej sformatowany excel doc zrobiony na win office 2007. Troszke mnie to zirytowało.

  Czy powyższe screeny są już z office 2011 czy na 2008 tez można taki layout narzędzi ustawić (podobny do office 2007 na win) ? Bo jakoś tego nie moge zrobić.

 8. grafmarr

  Do wszystkich piszących o alternatywach dla MS Office. Zgoda, w znakomitej większości przypadków są one wystarczające, czy to w postaci darmowego OpenOffice, czy niedrogiego iWork. Niemniej jednak w wielu przypadkach MS Office jest niezastąpiony. Jednym z nich jest praca w środowisku mieszanym, gdzie tylko część osób pracuje w systemie Mac OS X, a reszta w Windows i niezbędna jest wymienialność plików (to na najniższym poziomie współpracy) oraz praca zespołowa i inne zaawansowane funkcje. Polska wersja Office dla Mac z większą niż dotąd zgodnością z wersją dla Windows to zdecydowanie dobry sygnał dla tych wszystkich, którzy mają potrzebę korzystania z MS Office dla Mac. Ciekawe ile będzie kosztował i czy w ogóle będzie upgrade z wersji 2008.

 9. Marucins

  Beta M$ Office 2011 chodzi o niebo lepiej od aktualnej oficjalnej. To że będzie pełna polonizacja to wyjście na przeciw użytkownikom.

  OpenOffice – korzystam non stop w pracy a przez to zacząłem w domu. Początki były ciężkie teraz znajdę szybciej potrzebujące ustawienie właśnie w OOo niż w M$Office.

  Szkoda tylko że trzeba tak długo czekać na PL.
  iWork nie lubię gdyż podczas tworzenia dokumentu otwierany w M$Office jest rozwalony na kilku stronach – kompatybilność jest pomyłką!

 10. sus

  Z tym że mi dokument office z Windowsa otwiera się w office na mac na kilku stronach.. i gdzie tu kompatybilność?

 11. Szunka

  WItam!

  Czy w pakiecie są przewidziane funkcje MACRO. Głównie chodzi o Excela?

  szunka


Strony, które pisały o tym tekście

 1. Tweets that mention Microsoft Office 2011 będzie miał polski słownik fabrycznie (zdjęcia) - Apple Blog -- Topsy.com

  […] This post was mentioned on Twitter by Paweł Nowak, iNews. iNews said: #AppleBlog: Microsoft Office 2011 będzie miał polski słownik fabrycznie (zdjęcia) http://rdir.pl/cp9cj […]

 2. Office for Mac 2011 będzie po polsku! | XPEC WEBSITE

  […] Apple Blog.pl office for mac 2011 Udostępnij: Windows Live SkyDrive, Google Bookmarks, del.icio.us, Facebook, […]

 3. MS Office 2011 a język Polski

  […] MS Offie 2011 na maca będzie niebawem spolszczony – więcej tutaj. Microsoft Office 2011 b Podobno od wersji beta3 jest zapodany słownik PL Ja mam beta4 ale kompletnie nie wiem jak […]