Przeskocz do:

Apple Blog.pl

14.08
2007
10:08
Pionowe karty rozmów w iChat

W najnowszej wersji Chax’a, dodatku do iChata pojawiła się możliwość umieszczenia kart rozmów obok okna czatu.

chaxicon.png

Dotychczas karty/przekładki znajdowały się pod oknem jak w wielu popularnych komunikatorach. Efektem było wyświetlanie jedynie 3 lub 4 osób. Reszta chowała się „za rogiem”.

horizontal.png

W najnowszej wersji Chax’a (1.4.9) można umieścić rozmówców obok okna z samą rozmową i widzieć ich wszystkich jak na dłoni.

vertical.png

Mam zwyczaj powiększać okno rozmowy do wielkości mniej więcej połowy ekranu (1024x768px), więc zmieści mi się teraz pewnie z 40 rozmów na raz ;)

http://www.ksuther.com/chax/
Chax 1.4.9 jest to pobrania z powyższej strony

Jeśli ktoś po instalacji ma problemy ze złym umiejscowieniem okna wpisywania tekstu, polecam zainstalować wersję 1.5 Beta. Powinno pomóc.

Opcję pionowego widoku kart włącza się o tutaj:

chaxpreferences-1.png

Jeśli śledzicie zmiany w Leopardzie, wiecie już, że iChat w następnym systemie Apple będzie miał właśnie w ten sposób umieszczone karty rozmów.

ichat_tabbed20070611.jpg

Warto zwrócić uwagę, że na liście kontaktów po lewej stronie znajduje się też bardzo wygodny podgląd ostatniej otrzymanej odpowiedzi.

11 komentarzy do tego tekstu

 1. iWicko

  Tiger ssie i go nie lubię. Ja chcę Leoparda :)

 2. Piotr

  Apple powinno kupić Adium ;-)

 3. nicomsw

  iWicko:

  a co ma piernik do wiatraka w tym temacie? Jak masz pisać swoje bzdety to idź na forum PClab, albo inne. Nie umiesz używać Tigera, to zainstaluj Winzgroze.

 4. Kobza

  Uuuu a cóż to będzie w leopardzie, czego ci brakuje w Tygrysku?
  Myślę, że jeśli system ci nie odpowiada, to nie ulegnie to żadnej zmianie i nadal tak będzie…
  PS Niewiem jak twoją wypowiedź popdpiąć do poruszanego tu tematu iChata?

 5. JSG

  Mam dziwne wrażenie że ta opcja jest w chax od conajmniej kilku jeśli nie od nieomal roku…

 6. Paweł Nowak

  No nie wiem. PIerwszy raz (w/g changelog) ta opcja pojawia się w 1.4.8 Beta 1 a nastepnie w 1.4.9 jest wymienionna jako New feature.

 7. Paweł Komarnicki

  A to ciekawe, bo dopiero teraz zwróciłem na to uwagę (oczywiście po przeczytaniu artykułu :D) – dzięki! :))) Tego mi było bardzo brak :)

 8. kolouker

  Wystarczy zaznaczyć „Disable tab overflow menu” w opcjach Chax i już nam przekładki nie wychodzą za róg tylko się skalują do rozmiaru okna.

 9. snake

  sądząc po komentarzach iWicko tutaj i na MyApple uważam że jest on dzieckiem neo a macbooka ma tylko dla szpanu, niestety

 10. JSG

  >>Paweł Nowak:
  No nie wiem. PIerwszy raz (w/g changelog) ta opcja pojawia się w 1.4.8 Beta 1 a nastepnie w 1.4.9 jest wymienionna jako New feature.

 11. iWicko

  Właśnie tak. Jestem dzieckiem neo. Tylko co mnie ominęło, bo myślałem, że dzieci neo to osoby, które internet mają od niedawna i nie mają żadnej twarzy w nim?