Przeskocz do:

Apple Blog.pl

27.10
2009
10:00
Polskie banki: ING w wersji dla iPhone OS

IMG_0121W lipcu na Apple Blog mogliście przeczytać serię tekstów na temat obsługi online polskich banków na Makach. Dziś drobna aktualizacja/kontynuacja tematu.

Napisał do mnie Michał Klimowicz w sprawie interfejsu banku ING dostępnego dla użytkowników iPhone OS:

(…) pisałem do Ciebie przed chwilą na blipie ( klimer ) w sprawie mobilnej wersji serwisu bankowego ING. Wystarczy z iPhone wejść na http://www.ingbank.pl a zostaniemy skierowani na mobilną wersję strony.

Tam możemy się swobodnie zalogować, po czym sprawdzić pełną historię przelewów, płatności kartą, czy tez dokonać nowych przelewów wewnętrznych jak i tych zewnętrznych.

Ogólnie rzecz biorąc mobilna wersja daje dostęp do większości potrzebnych na co dzień funkcji, w bardzo przystępny sposób.

9 komentarzy do tego tekstu

 1. adam187

  No proszę, miło wiedzieć :) a jak się wchodzi przez ing.pl to jest normalnie tylko pod ingbank.pl jest wersja mobilna. Dzięki za info:)

 2. ujemny

  mbank juz od dłuższego czasu ma wersje mobilną

 3. XimoT

  Wcześniej wersja mobilna ING była pod adresem http://lajt.ingbank.pl/. Teraz dodali przekierowanie w zależności od wersji przeglądarki.

 4. Paweł Nowak

  @ujemny – strona mBanku tak, część transakcyjna nie.

 5. velchinaski

  Ja czekam na mbank w pełni mobilny :)

 6. Kamil

  Fajnie tylko szkoda, że dopiero teraz. Kilka lat temu miałem konto w tym banku i zrezygnowałem, ponieważ nie można było się zalogować z Safari. Teraz widzę, że nawet mobilną wersję mają. Dobrze, że się rozwijają :)

 7. Marcin

  Szkoda, ze podobnie nie jest z WBK. Co prawda umozliwiaja dostep przez WAP, ale w Safari iPhone’a raczej nie dziala. ;) Mozna sie co prawda zalogowac jak na normalnej stronie, ale np. wyswietlenie tabeli z transakcjami trwa wieki. Komorki z danymi „rysuja sie”, jak podczas renderingu w LightWave na Amidze. :D
  Ehhh… przydaloby sie cos takiego jak w ING.

 8. Andrzej

  alior bank ma również wersję mobilną pod adresem https://m.aliorbank.pl


Strony, które pisały o tym tekście

 1. Banki w „komórkach” czyli badania w Korei « UX Labs

  […] z systemami Android czy iOS mobilizuje banki do udostępniania dedykowanych aplikacji lub uproszczonych stron pozwalających na wykonanie podstawowych operacji w banku. Temat projektowania takich rozwiązań […]