Przeskocz do:

Apple Blog.pl

28.05
2008
13:24
Przedsprzedaż Poradników od teraz (45% taniej!)

Mając w pamięci gorące przyjęcie poprzedniego wydania serii jest mi niezwykle miło poinformować, że „Poradniki” dla OS X Leopard będą wydane drukiem i dostępne w sklepach w całym kraju.

Książka trafi na sklepowe półki na przełomie czerwca i lipca ale już teraz można ją zamówić w promocyjnej cenie. Przedsprzedaż obejmuje tylko i wyłącznie 100 sztuk „Poradników”, więc nie warto czekać do ostatniej chwili.

Cena książki będzie rosnąć wraz z liczbą sprzedanych egzemplarzy. Pierwsze egzemplarze trafią do kupujących za 25zł a przedsprzedaż zakończy się po osiągnięciu poziomu 40zł. Detaliczna cena książki będzie wynosić 45zł.

„Poradniki” to nie tylko książka, ale także związane z nią serwisy więc nie zapomnijcie podczas zakupów zaznaczyć odpowiedniego pola w formularzu.

Zapraszam na stronę „Poradników” gdzie znajdują się wszystkie informacje oraz formularz do zamówień.


Posiadacze poprzedniego wydania „Poradników” mają możliwość kupienia książki za 25zł i ta cena pozostanie niezmienna do dnia premiery. Wszystko co musicie zrobić, to podczas wypełniania formularza podać kod znajdujący się na drugiej stronie waszego ebooka.


Jak pisałem już na Apple Bloggerze, rzeczy związane z wydaniem książki konsumują bardzo skutecznie mój czas więc ponownie przepraszam za spowolnienie „akcji” na Apple Blog – ale będzie warto, więc jeszcze kilkanaście dni i wracam!

23 komentarzy do tego tekstu

 1. maya

  Adres nie dziala… tez z formularzem

 2. Paweł Nowak

  Naprawione – http://appleblog.pl/poradniki/przedsprzedaz/ dzięki za zgłoszenia.

 3. macnow

  A co w końcu z osobami, które się załapały na przedsprzedaż (10zł) PDFa tej Leopardowej wersji w dniu 29 kwietnia 2008 ?

 4. Lack

  Zamówione :-)

 5. Sebastian

  Również zamówione.. Mam nadzieję, że premiera nastąpi przed 16 czerwca :)

 6. Dominik Porada

  Czepiam się, ale nie podoba mi się jedno – „Apple OSX Leopard”. Dlaczego nie jest napisane „Mac OS X Leopard”?

 7. Paweł Nowak

  @Domonik Porada – Taka tradycja :) Żeby być w pełni zgodnymi z nazewnictwem musielibyśmy napisać Apple Mac OS 10.5 Leopard. A tak jest skrót i jak ktoś zobaczy książkę na półce w sklepie to od razu będzie z tej jednej linii wiedział o co lata.

  @macnow – te osoby mają Poradniki baaardzo tanio :) Wyjaśniałem sytuację w tym poście http://appleblog.pl/przedsprzedaz-poradnikow-podejscie-2

  Pozostali – dzięki za uznanie dla mojej pracy, mam nadzieje, że Poradniki wam się będę podobać :)

 8. pemmax

  Pawle, Dominik ma racje. Jeśli nie chcesz pisać całej nazwy systemu, to przynajmniej wstaw spację pomiędzy „OS” i „X”.

 9. Dominik Porada

  @Paweł, ludzie właśnie prędzej się domyślą widząc „Mac”, a nie „Apple”, choć dla zainteresowanych i tak wiadomo ocb. :)

 10. makojad

  ad Dominik Porada:
  Nie do końca masz rację, Dominik. Czy pisać Apple Mac OS X Leopard, czy Apple OS X Leopard, czy Mac OS X Leopard, czy Apple OS X Leopard, czy OS X Leopard, czy nawet tylko Leopard – wiadomo o co chodzi i nie wypada się czepiać. Nie ma innego Leoparda, więc czytelnik zainteresowany będzie wiedział o co chodzi.
  Trzeba obronić jednak Pawła, że wybrał wersję Apple OS X Leopard, bo Apple to Apple – nawet tylko właściciele iPodów będą wiedzieć co to Apple. No i system jest od Apple, chyba nie masz wątpliwości. Mac to tradycyjny skrót od Macintosh, ale raczej dla określenia komputera, niż systemu, choć również pisano zawsze Mac OS, co teraz troszkę się zmienia, bo Amerykanie mówią tylko Leopard – to jak Vista, wiadomo o co chodzi.
  Jedyne zastrzeżenie to – jak pisze pemmax – nie OSX ale OS X. Trudno, trzeba wybaczyć, może Paweł o tym będzie pamiętał następnym razem.
  Pawłowi gratuluję książki.

 11. Paweł Nowak

  Spację już dodaliśmy, poza tym okładka pozostaje bez zmian (zaktualizuje zdjęcia za chwilę).

 12. pemmax

  Czy dla osób, które wsparły poprawkę dla okładki szykuje się jakiś upust również. Myślę, że okładka książki jest ważną sprawą, a korektorzy są w cenie ;-)

 13. makojad

  ad Paweł Nowak:
  Okładka jest cool-makowa :-)

 14. Maciej

  Hej;] mam konto w iPKO i nie moge zapłacić:( – jakaś pomoc:( ??

 15. iamtheostrich

  iPKO to chyba PKO BP. Ja na twoim miejscu wybrałbym opcję Inteligo (PKO BP).

 16. Realista

  Normalnie już lece zamawiać

 17. Maciej

  wlaśnie PKO BP nie dziala;/

 18. dzigi

  A czy jest gdzieś możliwość zobaczenia spisu treści, lub przykładowego rozdziału ów poradnika?

 19. martig

  Poradnik już zamówiony. Teraz tylko do premiery.

 20. Paweł W.

  @makojad: ja się zgodzę z Dominikiem.

  http://www.apple.com/macosx/

  Wszędzie jest Mac OS X Leopard. Wg mnie to Apple OS X Leopard jakoś dziwnie brzmi. Sam zwróciłeś uwagę że Mac jest od Macintosh czyli komputera wyprodukowanego przez Apple. Więc Mac OS znaczy Macintosh Operating System, system operacyjny dla komputerów Macintosh, a nie Apple Operating System (Apple OS). Dla mnie po prostu ta okładka zawiera błąd.

  Może jakiś makowy weteran mnie poprze hę?

 21. Bartek W.

  Zamowione! :)
  BTW, nie jestem Macowym weteranem, ale powiem tak: producentem i wydawca systemu jest Apple, wiec w tytule nie widze raczej bledu. Paweł W. idac Twoim tropem to nie jest MS Windows tylko PC Windows i coooo??? ;)))))))))
  Pozdrawiam i czekam na ksiazke! :)

 22. martig

  http://www.cortland.pl/photo/_pdf/spistresciLeo.pdf – spis treści


Strony, które pisały o tym tekście

 1. 10.5.3 do pobrania - Apple Blog

  […] przedzieram się przez tony maili związane z Poradnikami, więc pozostawiam komentarze na temat tej aktualizacja dla was […]