Przeskocz do:

Apple Blog.pl

22.07
2008
11:25
Zamówienia na iPhone w Cortland oraz iSpot

Powiem wam, że tego się nie spodziewałem. Cortland przyjmuje zamówienia na iPhone 3G, na wszystkie wersje (8 i 16, białe i czarne). Na razie nie ma podanej ceny, ale dzięki wygodnemu formularzowi można zarezerwować jedną sztukę dla siebie. W trakcie uzupełniania formularza zwróćcie uwagę na pole „operator” gdzie jest także opcja „inny”.

W świetle tej informacji mało ciekawy jest fakt, że i w Europie i w Stanach zabrakło iPhonów. Dwa miesiące temu informowaliśmy, że Apple zamówiło 3 miliony sztuk nowego urządzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że tylko w trakcie pierwszego weekendu na świecie sprzedano jeden milion iPhone nasza sytuacja nie wygląda tak różowo: może się okazać, że telefonów nie będzie w magazynach, kiedy w końcu powinny się pojawić w Polsce.

Informację podesłał pierwszy Bartek Jankowski, dzięki! Jeśli chcesz podesłać coś Apple Blog, pisz od razu!

  Teraz także na stronie iSpotów można zarezerwować iPhone. Informację podesłał Jakub Zasina.

27 komentarzy do tego tekstu

 1. norbi

  Taki formularz z niewiadomymi w stylu cena, termin, operator to może Sobie zrobić każdy.
  Możesz Ty go umieścić na blogu mogę ja nie wnosi nic nowego.

 2. suckmyiPhone.com

  Niestety zgadzam się z przedmówcą :/

 3. Lack

  norbi : jak nie wnosi nic nowego? A adresy do bazy danych cortlandu to co?
  Btw: milion sprzedanych iPhone’ów w weekend to tak trochę przesadzone.

 4. Piotr Bielaska

  No jasne, tylko, że ten jest na stronie oficjalnego reseller’a Apple. Przyznasz, że oni nie mogą sobie pozwolić na takie samowolne zagrywki. Formularz lub możliwość sprzedaży są uzgodnione conajmniej z iSource, więc jednak coś znaczą.

 5. Paweł Nowak

  Informacja jest potwierdzona w Cortlandzie – zarezerowowane iPhone tą drogą będę dostarczone.

 6. Heidi

  Hmm, obawiam się, że w przypadku iPhone’a to iSource akurat nie ma nic do ustalania. Prędzej umowy bezpośrednie z sieciami komórkowymi, bo to one będą dystrybutorami tego urządzenia.

 7. gluepl

  Dzwoniłem do Cortlandu i nic więcej ponad to co jest u Pawła się nie dowiedziałem, gdyby abonament okazał się niekorzystny zawsze można zrezygnować z rezerwacji.

 8. norbi

  Piotr Bielaska: Napewno Cortland tego nie uzgadniał z iSource. Poprostu wystawił formularz i tyle. Nawet nie bardzo Sobie wyobrażam jak oni to zrealizują. Ze niby Pan z Cortladu pójdzie do Ery i kupi za Ciebie telefo z Abonamnetem??? Ale jak to możliwe? Podpisze za Ciebei umowę?
  Śmieszne

 9. Heidi

  Zrealizują bardzo prosto. Podpiszą z klientem umowę w imieniu sieci komórkowej i dokonają aktywacji telefonu.

 10. gluepl

  (uzupełnienie wpisu)
  Pracownik Cortland’u powiedział mi, że jest to potrzebne do oszacowania ilości telefonów jaką mają zamówić.

 11. fgjffgjfg

  ilosci? oszacowanie? moga zamowic dowolna ilosc i tak dostana jedną ;)

 12. norbi

  Heidi: znaczy, że mam im dać upoważnienie?? Ale chyba w tym przypadku tylko notarilne wchodzi w grę.

 13. kzmarch

  Cortland jako firma podpisze umowę z operatorami na dystrybucje iphone wraz z abonamentem. Pracownicy zostaną przeszkoleni przez sieci i będą mogli podpisywać z klientem końcowym pełno prawne umowy świadczenia usług telekomunikacyjnych.
  Proste.

 14. Piotr Bielaska

  Dokładnie tak jak pisze kzmarch. Na tej samej zasadzie pracownicy Apple Store w innych krajach podpisują umowy. Tak też będzie się działo w naszych iSpot’ach.

  Co do iSource, to jest to jedyne oficjalne źródło dystrybucji urządzeń Apple w Polsce, więc może nie bedzpośrednio do Cortlandu, ale od operatorów iPhone będzie szedł przez nich.

 15. vinci

  Cortland po raz kolejny zrobił na mnie dobre wrażenie ;) Przykład? iMac który w Cortlandzie był 300zł tańszy niż w iSpocie, dodatkowo mogłem dokupić rozszerzenie gwarancji do lat 2 lub 3 a na koniec okazało się, że w Cortlandzie mogą mi sprzedać tego iMaca od ręki a w iSpocie był na specjane zamówienie – min. 2 tygodnie czekania…

  P.S. Czemu w iSpocie nie ma rozszerzenia gwarancji?

 16. pejot

  Dobre wrażenie, bo wyciągają dane osobowe w zamian za… możliwość wzięcia udziału w badaniu rynku?

  Póki ci Cortland u mnie jest na pozycji spalonej. Dwukrotnie próbowałem tam zamówić jakiś produkt z bieżącej oferty. Okazywało się później, że dopiero zamówią i będzie _może_ za 2 tygodnie. Taka nasza nowa polska e-tradycja.
  Z drugiej strony muszę przyznać, że ostatnio Cortland mocno się stara i mam nadzieję, że moje złe wrażenie nie jest powszechne.

 17. Bart

  Ja już zarezerwowałem. :-P

  Szkoda tyko, że Pawle nie napisałeś, iż niektóre osoby Cię poinformowały o tym fakcie. :-/ Myślałem, że zamieszczanie nazwisk to już taka tradycja. :-P

 18. Paweł Nowak

  Bartek – dzięki za linka, którego od Ciebie i kilku innych osób dostałem, ale wcześniej wypatrzyłem już sam tą informację i tylko czekałem na odpowiedź na moje pytania od Cortlandu. Niemniej dzięki za trzymanie ręki na pulsie :)

 19. Bart

  Tym niemniej, liczy się data zamieszczenia postu. Jedynie to jest obiektywne. :-P

 20. Bart

  No, teraz o wiele lepiej czyta się post. :-P (zamieszczenie info kto podesłał wiadomość).

 21. Paweł Nowak

  :)

 22. Bakus

  Dwie rzeczy…
  1. Sprytnie umieszczona reklama poradników ;-) [przy okazji – dzisiaj dotarł mój egzemplarz i już jestem w okolicach połowy :) ]
  2. Ja w Cortland kupiłem w grudniu 2007 czarnego MacBooka 2.2GHz, kiedy w iSpot (czy jak się wtedy ten badziew nazywał) pytali mnie czy taki model istnieje…

 23. Edi

  Wybraliście czarne czy białe?

 24. Bunio

  Nie widze w tym zadnej rewelacji, rownie dobrze moge isc sam do operatora i wszystko zalatwic a nie babrac sie jeszcze z posrednikami.

 25. Edi

  Po co przepłacać?


Strony, które pisały o tym tekście

 1. Cortland “da” Ci japppko | MIKOWHY pe.el

  […] Za appleBlog: […]

 2. Zapisy na iPhone w Erze - Apple Blog

  […] Era przyjmuje zamówienia na iPhone 3G w Polsce. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Cortlandu i iSpotów, brak informacji na temat daty wprowadzenia słuchawki do sprzedaży w […]